Projekt:Ztracená Franklinova expedice: Porovnání verzí

Z Ztracená Franklinova expedice
Přejít na:navigace, hledání
m (Historie: once more...)
(Rozšíření: konfigurace některých rozšíření)
Řádek 19: Řádek 19:
  
 
==Rozšíření==
 
==Rozšíření==
 +
Kompletní přehled aktivních rozšíření se nachází na již zmiňované stránce [[Speciální:Verze]].
 +
 +
Proti spamovacím robotům, dychtícím se registrovat do této wiki, nás chrání QuestyCaptcha. Ta je konfiguračním souboru wiki nadefinována takto:
 +
<code>
 +
:$wgCaptchaClass = 'QuestyCaptcha';
 +
:$wgCaptchaQuestions[] = array( 'question' => 'Napište "franklin" a přidejte bez mezery rok vyplutí výpravy (1845) / Type "franklin" and add (without space) year of the departure of his last expedition (1845)', 'answer' => 'franklin1845' );
 +
</code>
 +
 +
V rozšíření WikiBanner jsou v horním banneru nadefinována tlačítka pro sociální sítě a v dolním reklama (opět se skromnou myšlenkou na úhradu části nákladů na provoz - dosavadní výnos za cca měsíc činí přesně 0 Kč :-) ).
  
 
==Skiny a styly==
 
==Skiny a styly==

Verze z 16. 8. 2015, 21:25

Na této stránce naleznete obecné návody a postupy pro práci s touto wiki, orientované spíše technicky. Redakční poznámky a návody jsou/budou soustředěny na Projekt:Debata o projektu. Cílem této stránky je především usnadnit práci zakladateli této wiki, ale současně soustředit informace, které se mohou hodit dalším editorům, či v případě uhynutí zakladatele eventuálním pokračovatelům :-)

Historie

Tato wiki byla spuštěna 4. prosinci 2011 na freehostingu Endora. Zde poměrně spokojeně fungovala 3,5 roku (a Endoru pro nenáročné a testovací projekty mohu jen doporučit).

V červenci 2015 byla tato wiki přenesena na placený hosting WEDOS, se kterým zatím rovněž panuje spokojenost (a máte-li zájem o webhosting, přístupem na něj přes předchozí odkaz mírně přispějete na další platbu za webhosting), a získala vlastní doménu. Tento krok mj. umožnil spustit vyhledávací nástroje http://search.franklinova-expedice.cz a http://hledej.franklinova-expedice.cz a do budoucna jsou v plánu jeden či dva další "ne-wiki" webové nástroje týkající se Franklinovy expedice.

Editace

Formální zásady editace této wiki.

Konfigurace

Tento web (http://www.franklinova-expedice.cz/wiki) běží na softwaru [www.mediawiki.org Mediawiki], aktuálně ve verzi 1.25.1. Verzi softwaru a údaje o nainstalovaných pluginech lze zjistit na stránce Speciální:Verze.

Po případné nové instalaci a importu dat je je mj. třeba:

Rozšíření

Kompletní přehled aktivních rozšíření se nachází na již zmiňované stránce Speciální:Verze.

Proti spamovacím robotům, dychtícím se registrovat do této wiki, nás chrání QuestyCaptcha. Ta je konfiguračním souboru wiki nadefinována takto:

$wgCaptchaClass = 'QuestyCaptcha';
$wgCaptchaQuestions[] = array( 'question' => 'Napište "franklin" a přidejte bez mezery rok vyplutí výpravy (1845) / Type "franklin" and add (without space) year of the departure of his last expedition (1845)', 'answer' => 'franklin1845' );

V rozšíření WikiBanner jsou v horním banneru nadefinována tlačítka pro sociální sítě a v dolním reklama (opět se skromnou myšlenkou na úhradu části nákladů na provoz - dosavadní výnos za cca měsíc činí přesně 0 Kč :-) ).

Skiny a styly

  • Výchozí skin je Monobook
  • Společné CSS styly (napříč skiny) speciální pro tento web jsou definovány na stránce MediaWiki:Common.css
  • CSS Styly pro mobilní zobrazení (napříč skiny) speciální pro tento web jsou definovány na stránce MediaWiki:Mobile.css. Pozor, mediawiki v mobilním zobrazení zcela ignoruje styly na stránce MediaWiki:Common.css !

Reklama